Odborné testy České Obchodní Inspekce přinesly nepříjemnou zprávu. Až polovina prodlužovacích kabelů nesplňuje bezpečnostní standardy, kterými se pyšní na obalu. A nejen to – mnoho z pochybných produktů může být přímo nebezpečných.

Při zkouškách některé kabely vyhořely. Takové zboží je naprosto nevhodné i při běžném použití a riziko nebezpečí vysoce stoupá při umístění do rizikových prostor.

Finta podvodníků – Falešné logo CE

Přišlo se i další nešvar. Podvodníci falšují CE – značku, která garantuje bezpečný prodlužovací kabel a další zboží. ČOI zaznamenala řadu takových případů.

Nebezpečí nevhodných kabelů se nevyplatí podceňovat. Pokud chcete předejít zranění, vyhoření obalu kabelu nebo dokonce požáru, spolehňete se na prvotřídní zboží.

Jak poznat kvalitní kabel

Je několik způsobů. Mezi ty hlavní patří:

  • Český návod
  • Originální logo CE
  • Ověřený výrobce i prodejce

Nezbytnou součástí prvotřídní elektroniky je český návod. Pokud není u zboží přibalen, doporučujeme produkt vrátit v zájmu vlastní bezpečnosti.

U originálního loga CE tvoří písmena obě písmena polovinu kružnice.

Kde prodlužovací kabel koupit – Půhy.cz

Chcete mít jistotu, že nakoupíte originální, značkovou a bezpečnou elektroniku? Potřebujete vědět, že se na funkčnost a bezpečnost zboží budete moci vždy spolehnout? Navštivte nás ve specializovaném e-shopu Puhy.cz.